İSTANBUL'DA HAVA
PİYASALAR
SON DAKİKA
“Kadın Söyleşileri” Maltepe’de başladı
“Kadın Söyleşileri” Maltepe’de başladı

Maltepe Belediyesi’nin nisan ayındaki etkinlikleri kapsamında Maltepe Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından, “Kadın Söyleşileri” başlığıyla, “Güvende ve İyi Hissetmek Hakkı” konulu söyleşi düzenlendi.

Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşi programında, CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi avukat Tuba Torun ve Kadın Meclisi üyesi Fidan Ataselim, Maltepeli kadınlarla bir araya geldi. Söyleşide, “Kadınların ve çocukların bu ülkede yaşadığı en önemli sorunları ne olabilir?” sorusuna yanıt arandı. Söyleşiye katılanlar en önemli sorunlarını ötekileştirilmek, kimlik, var olmak, eğitimsizlik, kadınların ve erkeklerin karşılıklı korkma hali, yasal sıkıntılar, gelenekçilik, sevgi eksikliği, anne-çocuk ilişkisinin çok bitişik olması, toplumdaki iletişimsizlik şeklinde sıraladı.

KADIN VE ÇOCUK MÜCADELESİ İÇ İÇE

CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi avukat Tuba Torun, kadın ve çocuk mücadelesinin çok girift ve iç içe olduğunu belirterek, “Özellikle ülkenin son dönem şartlarını düşündüğümüzde ikisini bir arada düşünmemiz zorunlu. Şiddete maruz kalanlar daha somut ve gerçekçi çözümlere ihtiyaç duyuyor. Şiddet görmeyi, şiddete uğramaktan ziyade uğratılan, mağduriyetten öte dışardan gelen bir kavram olarak kullanmakta fayda var” dedi.

Şiddetin türlü hallerine değinen Torun, “Erkekler sürekli kadınlara bir işin nasıl yapılacağını, bir meselenin doğrusunun ne olduğunu, o konuyu yeterince bilmediğimizi anlatıp duruyor. Her türlü mecrada en çok onlar konuşuyor, yorum yapıyor. En çok kadınların sözü kesiliyor” diye konuştu.

Foto Galeri:
13 Nisan 2018 · 0 yorum
Yorum yapİleti:

YENİ SAYI
VİDEO GALERİ
SONRAKİ VİDEO →
YAZARLAR
DUYURULAR
RÖPORTAJ
ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
EN ÇOK
OKUNANLAR
LİNKLER
SON
YORUMLAR
Copyright © 2011 - 2019
Sitemizdeki tüm haber, yazı ve resimlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.