30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun
İSTANBUL'DA HAVA
PİYASALAR
SON DAKİKA
İBB BAŞKANI UYSAL: “MALAZGİRT’İ HATIRLAMA ANLAMINDA İSTANBUL’UN SORUMLULUĞU VAR”
İBB BAŞKANI UYSAL: “MALAZGİRT’İ HATIRLAMA ANLAMINDA İSTANBUL’UN SORUMLULUĞU VAR”

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 26 Ağustos’ta gerçekleştirilecek “Malazgirt Zaferi’nin 947. Yıldönümü Anma Programı”nın basın tanıtım toplantısı, Muş’un Malazgirt ilçesinde gerçekleştirildi. Mevlüt Uysal basın toplantısında, “Malazgirt’i hatırlama anlamında İstanbul’un büyük sorumluluğu var. Malazgirt başlangıcı olmasa 1453 olmazdı. O olmasa bugün ülkemiz olmazdı” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenecek kutlamaların tanıtım toplantısına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız, Muş Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan ve AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek katıldı.

“SADECE MUŞ İÇİN DEĞİL TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ BİR ETKİNLİK”

 

Toplantıda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, 1071 yılında kazanılan Malazgirt zaferinin Anadolu’nun kapılarını Türklere açarak bir başlangıç olduğunu söyledi. Malazgirt Zaferi anma törenine büyük destek verdiklerini belirten Başkan Uysal, “Okçular Vakfı geçen yıl bu faaliyeti yaparken Malazgirt ilçesi ile başkanı olduğum Başakşehir ilçemiz kardeşti. Malazgirt Zaferi’ni ülkenin gündemine getirenlere teşekkür ederim. Organizasyona İstanbul Büyükşehir olarak destek veriyoruz. Organizasyon sadece Muş için değil, Türkiye için yapılan önemli bir etkinlik” dedi. 

Foto Galeri:
08 Ağustos 2018 · 0 yorum
Yorum yapİleti:

Kurban Bayramınız Kutlu Olsun
VİDEO GALERİ
SONRAKİ VİDEO →
YAZARLAR
DUYURULAR
RÖPORTAJ
ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
EN ÇOK
OKUNANLAR
LİNKLER
SON
YORUMLAR
Copyright © 2011 - 2019
Sitemizdeki tüm haber, yazı ve resimlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.