İSTANBUL'DA HAVA
PİYASALAR
SON DAKİKA
Tuzla Belediyesi’nin Ev Sahipliğinde ‘Dostluk Konseri’ Düzenlendi
Tuzla Belediyesi’nin Ev Sahipliğinde ‘Dostluk Konseri’ Düzenlendi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Müzik Gönüllüleri Derneği Türk Sanat Müziği Korosu ve Tuzla Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, “Dostluk Konseri”nde bir araya geldi.

İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde verilen konseri iki koronun şefleri Cem Kafkas ve Seda Gökkadar yönetti.
Mart ayında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen ortak konserin ardından Tuzla Belediyesi’nin davetlisi olarak Tuzla’ya gelen KKTC Müzik Gönüllüleri Derneği TSM Korosu, 2 koronun muhteşem uyumu içerisinde Tuzlalılar’a muhteşem bir müzik ziyafeti sundular. 2 bölümden oluşan konserde ilk olarak konuk koro, şarkılarını şefleri Cem Kafkas yönetiminde seslendirdi. İkinci bölümde ise Tuzla Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu Korosu Şef Seda Gökkadar yönetiminde Türk Sanat Müziği eserlerini yorumladı.
Konserin son bölümünde iki koronun şefleri Cem Kafkas ve Seda Gökkadar beraber düet yaptı. İki korunun birleşmesi ile yaklaşık 100 kişiden oluşan koro, Türk Sanat Müziği eserlerini hep bir ağızdan seslendirdi. Konser, “Türkiyem” şarkısının 2 koro ve konuklar tarafından bir ağızdan söylenmesiyle sona erdi.
Tuzla Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu Şefi Seda Gökkadar ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Müzik Gönüllüleri Derneği Türk Sanat Müziği Korosu Şefi Cem Kafkas, konserin ardından karşılıklı olarak hediyeleşti.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Müzik Gönüllüleri Derneği Türk Sanat Müziği Korosu Şefi Cem Kafkas, davet ve organizasyon nedeniyle Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti.

Foto Galeri:
16 Nisan 2018 · 0 yorum
Yorum yapİleti:

YENİ SAYI
VİDEO GALERİ
SONRAKİ VİDEO →
YAZARLAR
DUYURULAR
RÖPORTAJ
ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
EN ÇOK
OKUNANLAR
LİNKLER
SON
YORUMLAR
Copyright © 2011 - 2019
Sitemizdeki tüm haber, yazı ve resimlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.