İSTANBUL'DA HAVA
PİYASALAR
SON DAKİKA
Milli Eğitim Bakanı’ndan Karma Eğitim Açıklaması
Milli Eğitim Bakanı’ndan Karma Eğitim Açıklaması
Karma eğitim tartışmasıyla ilgili görüşü sorulan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, gündemlerinde karma eğitimi kaldırmak gibi bir konu olmadığını söyledi.Son günlerde tartışma konusu olan karma eğitime ilişkin yönetmelik değişikliği ile ilgili TRT Haber’e konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, mahkeme kararı gereği karma eğitim ibaresinin yönetmelikten çıkarıldığını anlatarak, şunları söyledi:

“Bu buradan çıkınca Türkiye birden bire alevleniyor. Muhalefet ihtiyacı olan insanlar da burada müthiş bir araç bulup bunun üzerinden konuyu köpürtüyorlar. Yasada var olan bir şey ve bizim de şu an uymakla mükellef olduğumuz ve desteklediğimiz bir metin var ortada.

Bu metin orada dururken bir alt metin olan yönetmelikte böyle bir ifade mahkeme tarafından istendiği için kaldırıldığında bu kaldırılmış olmuyor. Zaten önemli olan yasadır, yönetmelik değildir. Bizim ne böyle bir derdimiz var, ne bir programımız var, ne bir hedefimiz var. Lütfen insanlar dedikoduyla hareket etmesinler, çok net olarak bunu ifade etmiş olalım.”

NE OLMUŞTU?

Çok programlı Anadolu liseleri ile mesleki eğitim merkezlerinde harem selamlık eğitimin önünün açılması ve İmam Hatip açılabilmesi için koşulan 5 bin nüfus şartının kaldırılmasına ilişkin haberin üzerine Bakanlık, “Okullarda kız ve erkek karma eğitim yapılması esastır. Ancak eğitimin türüne imkan ve zorluklara göre bazı okullar, yalnızca kız veya yalnızca erkek öğrencilere ayrılabilir.” diyerek okulların kız ve erkeklere özel ayrılabileceğini doğrulamıştı.

Foto Galeri:
20 Eylül 2018 · 0 yorum
Yorum yapİleti:

VİDEO GALERİ
SONRAKİ VİDEO →
YAZARLAR
DUYURULAR
RÖPORTAJ
ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
EN ÇOK
OKUNANLAR
LİNKLER
SON
YORUMLAR
Copyright © 2011 - 2019
Sitemizdeki tüm haber, yazı ve resimlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.