İSTANBUL'DA HAVA
PİYASALAR
SON DAKİKA
GESLİMED’TEN RENKLER
GESLİMED’TEN RENKLER

GESLİMED (Gebze Sarkuysan Lisesi Mezunları Derneği) sanatsal bir etkinlikle çalışmalarına devam ediyor.

 

 

Aynı anda hem okulun eski öğretmeni hem de aynı okulun mezunu olan arkadaşlarının eserlerini Gebze’lilerle buluşturmanın heyecanını yaşadılar.

GESLİMED yönetim kurulu üyelerinin tamamına yakını serginin açılışına katılırken sergi açılışında tüm konuklarla yakından ilgilenip günün anısına bol bol fotoğraf çektirdiler. Sarkuysan Anadolu Lisesi öğrencileri de sergiye katılarak eserleri ilgiyle inceledi.


Bir hafta boyunca yoğun ilgi gören sergiyi çok sayıda misafir ziyaret etti.

Gebze Kaymakamı Mehmet Güler ve eşi Nuray Güler’in de katıldığı sergi açılışı katılımcıları ile de renkli görüntülere sahne oldu.

Sergide bir dönem Gebze Anadolu Lisesi’nde de görev yapan emekli öğretmen Emine Gönül Eti’nin tamamı yağlıboya, doğayı konu ettiği 44 eseri yer alıyor. 20 yılı aşkın süredir resim çizdiğini kaydeden Eti, “Resimlerimi bazen baktığım bir şeyi hayal ederek, bazen fotoğrafını çekip bakarak tuvale döküyorum” dedi.

Sergide Öğretim Görevlisi Dilek Yerlikaya’nın da “Ayasofya”, “Hürrem Sultan”, “Derviş”, “Kaftan İstanbul” ve “Seyrüsefer İstanbul” diye adlandırdığı beş minyatürü yer alıyor. 20 yıldır minyatür çalışmalar yapıp çok sayıda esere imza atan Yerlikaya’nın beş tasarımı Marmaray’ın Sirkeci İstasyonu’nda; üç tasarımı ise Ankara’da TBMM ek binasında sergileniyor. Gebze Sarkuysan Anadolu Lisesi mezunu olan Dilek Yerlikaya bu dönem dernek yönetiminde de görev üstlendi.

Yılda bir kez buluşarak “pilav günleri” ile sınırlı kalan tüm okul mezunlarına güzel bir örnekleme sunan ve dernekleşmenin önemini vurgulayan GESLİMED farklı alanlarda da çalışmalarına devam ediyor.

Foto Galeri:
30 Kasım 2017 · 0 yorum
Yorum yapİleti:

YENİ SAYI
VİDEO GALERİ
SONRAKİ VİDEO →
YAZARLAR
DUYURULAR
RÖPORTAJ
ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
EN ÇOK
OKUNANLAR
LİNKLER
SON
YORUMLAR
Copyright © 2011 - 2018
Sitemizdeki tüm haber, yazı ve resimlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.