İSTANBUL'DA HAVA
PİYASALAR
SON DAKİKA
EKYS örnek soruları yayınlandı: EYKS başvuruları ve sınavı ne zaman? İşte örnek sorular…
EKYS örnek soruları yayınlandı: EYKS başvuruları ve sınavı ne zaman? İşte örnek sorular…

EKYS Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı olarak bu sene ilk defa düzenlenecek. Sınavın nasıl olacağını merak eden adaylar için örnek sorular yayınlandı. Örnek sorularla beraber sınav hakkında detaylar da ortaya çıktı. İşte EKYS örnek soruları…

EKYS bu sene ilk defa gerçekleşecek ve detayları merak ediliyor. ÖSYM sınav öncesinde başvurular sürerken örnek soruları yayınladı. EKYS örnek sorularıyla beraber sınavın nasıl şekilleneceği de ortaya çıktı.

ÖSYM’DEN EKYS ÖRNEK SORU AÇIKLAMASI

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı arasında imzalanan Protokol uyarınca ÖSYM tarafından 21 Nisan 2019 tarihinde 50 il merkezinde, 2019 Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2019-MEB-EKYS) yapılacaktır.

Sınava başvurular, 28 Şubat – 11 Mart 2019 tarihleri arasında Başkanlığımızca alınacaktır. Başvurulara ilişkin ayrıntılı bilginin yer aldığı Başvuru Kılavuzu, 27 Şubat 2019 tarihinde ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanmıştır.

Sınavda adaylara çoktan seçmeli 80 sorudan oluşan bir test uygulanacaktır. Sınavın cevaplama süresi 150 dakika olacaktır. Adaylara yardımcı olmak amacıyla Başkanlığımızca “ÖRNEK SORULAR” hazırlanmıştır.

EKYS ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYIN

LGS’de skandal! Sınav bitmeden sorular dışarı çıktı, soruşturma başladı

Foto Galeri:
28 Şubat 2019 · 0 yorum
Yorum yapİleti:

VİDEO GALERİ
SONRAKİ VİDEO →
YAZARLAR
DUYURULAR
RÖPORTAJ
ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
EN ÇOK
OKUNANLAR
LİNKLER
SON
YORUMLAR
Copyright © 2011 - 2019
Sitemizdeki tüm haber, yazı ve resimlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.