İSTANBUL'DA HAVA
PİYASALAR
SON DAKİKA
Büyükerşen’den ‘CHP çöptür, pisliktir’ diyen Erdoğan’ı utandıracak proje!
Büyükerşen’den ‘CHP çöptür, pisliktir’ diyen Erdoğan’ı utandıracak proje!

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşan yerel seçimler öncesi sık sık CHP’li belediyeleri hedef alıyor. Son olarak ‘ ‘CHP çöptür, CHP pisliktir’ diyen Erdoğan’a yanıt ise sözle değil, icraatla geldi. CHP’li Eskişehir Belediyesi, Hak Ekmek büfelerinde üreticiden doğrudan alınan sütü yarı fiyatına vatandaşlara ulaştırıyor.

Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmaya destek olmak ve Eskişehir halkının sağlıklı, ekonomik ve doğal süt tüketmesi amacıyla Halk Süt Projesi‘ni başlattı. Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Halk Süt Projesi kapsamında süt satışları ise 17 Aralık’ta başladı.

‘Bu proje ile hem Eskişehirli üreticimiz kazanacak hem de hemşehrilerimiz sağlıklı, yağı alınmamış, doğal süt tüketme imkânına sahip olacak’

Eskişehirlilerin Halk Süt’e göstermiş olduğu yoğun ilgiye teşekkür eden Yılmaz Büyükerşen, “Bu proje ile hem Eskişehirli üreticimiz kazanacak hem de hemşehrilerimiz sağlıklı, yağı alınmamış, doğal süt tüketme imkânına sahip olacak. Süt satışının ilk gününde beklediğimizin çok üzerinde bir ilgiyle karşılaşmamız da bu projenin halk nezdinde ne kadar karşılığı olduğunu gösteriyor. Kıymetli hemşehrilerim şunu bilsinler ki onlar talep ettikçe biz yeni projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Halk Süt Projesi’nde Eskişehirli üreticiden alınan sütler, her türlü kontrolden geçirilip pastörize günlük süt olarak sağlıklı ve doğal bir şekilde Eskişehir halkına ulaşıyor.

KÖYLÜ SÜTÜNÜ SOKAĞA DÖKÜYOR

CHP‘li Eskişehir Belediyesi’nin köylünün sütünü satın alarak aracısız olarak tüketiciye üretirken, ‘CHP çöptür, CHP pisliktir’ diyen Erdoğan’ın talimatı ile köylünün kalkınması için kurulan Ziraat Bankası ise futbol kulüplerinin borçlarını üstlenme kararı aldı. Geçtiğimiz yıl Ankara’nın Haymana ilçesinde borcunu ödeyemediği için hayvanlarına ve tarlasına haciz konulan bir çiftçi, sütlerini Ziraat Bankası’nın önüne dökerek eylem yapmıştı. Çiftçi, “Yem alamıyoruz, saman alamıyoruz, hayvanımızı satamıyoruz. Ne yapacaksa devlet yapsın” diye isyan etmişti.

2019/01/2019-01-10-16-42-38.jpg

Foto Galeri:
10 Ocak 2019 · 0 yorum
Yorum yapİleti:

Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
VİDEO GALERİ
SONRAKİ VİDEO →
YAZARLAR
DUYURULAR
RÖPORTAJ
ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
EN ÇOK
OKUNANLAR
LİNKLER
SON
YORUMLAR
Copyright © 2011 - 2019
Sitemizdeki tüm haber, yazı ve resimlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.