30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun
İSTANBUL'DA HAVA
PİYASALAR
SON DAKİKA
12 Spor Kompleksi İçin Düğmeye Basıldı
12 Spor Kompleksi İçin Düğmeye Basıldı

Kısa bir süre önce Pendik’e 12 yeni spor kompleksi müjdesi veren Pendik Belediyesi, inşalarına da birbiri ardına başlıyor.  Güllübağlar ve Sanayi Mahallesi’nde yer alan spor komplekslerinde ilk kazmalar vuruldu. Proje ve ihale süreçleri tamamlanan Kavakpınar ve Yayalar Spor Komplekslerinin inşalarına ise kısa süre içerisinde başlanacak. Halihazırda 10 kapalı spor tesisi bulunan ilçede yeni projelerin tamamlanmasıyla bu rakam 22’ye yükselecek.

Pendik Belediyesinin geçtiğimiz aylarda kamuoyuna duyurduğu 12 yeni spor kompleksi projesinden ikisinin inşasına başlandı. Proje ve ihale aşaması tamamlanan Güllübağlar ve Sanayi Mahallesi’nde yer alan spor komplekslerinde ilk kazmalar vuruldu. Sporseverleri heyecanlandıracak her iki spor kompleksinin inşaları 240 günde tamamlanacak. Proje ve ihale süreçleri tamamlanan Kavakpınar ve Yayalar Spor Komplekslerinin inşalarına da kısa süre içerisinde başlanacak. Bu tesislerinde başlandıktan sonra 300 günde bitirilmesi hedefleniyor. Halihazırda 10 yerde hizmet veren kapalı spor tesisi sayısı yeni projelerin tamamlanmasıyla 22’ye yükselecek. Sporu bir yaşam biçimi haline getirmek isteyen tüm Pendikliler, kısa mesafeli yerlerde yer alacak spor tesislerinden doyasıya yararlanabilecek.

Güllübağlar Spor Kompleksi

Temeli atılarak Güllübağlar Mahallesi Nevruz Sokak’ta yapımına başlanan spor kompleksi toplam 1.767 metrekare büyüklüğünde olacak. İki katlı tasarlanan kompleksin alt katında fitness salonu; üst katında ise basketbol salonu yer alacak. Gençleri sporla buluşturan tesis, geleceğin şampiyonlarını yetiştirirken hayatına spor katmak isteyen spor severlerin de gözde mekanı olacak. Spor kompleksi 240 günde tamamlanacak.

Sanayi Spor Kompleksi

Yapımına başlanan bir diğer spor kompleksi de Sanayi Mahallesi’nde yükselecek. Hızır Reis Caddesi üzerinde 2 bin 326 metrekare alana inşa edilen tesis konumu itibarıyla sadece Sanayi Mahallesine değil; Kurtköy, Ramazanoğlu ve Şeyhli Mahallelerinde ikamet edenlere de hizmet verebilecek. İki katlı kompleksin alt katında fitness salonu; üst katında ise basketbol salonu yer alacak. Spor kompleksi 240 günde bitirilecek.

Kavakpınar Spor Kompleksi

Sporseverleri heyecanlandıracak tesislerden biri de Kavakpınar Mahallesi’nde inşa edilecek. Abdi İpekçi Caddesi ile Albayrak Caddesi kesişiminde yapılacak spor kompleksi, toplam 2 bin 615 metrekare alanda hizmet verecek. Tesisin zemin katında fitness salonu, 1. katında minder sporları salonu ve 2. katında basketbol salonu yer alacak. Tesisin 300 günde tamamlanması hedefleniyor.

Yayalar Spor Kompleksi

Proje ve ihale süreci tamamlanan Yayalar Spor Kompleksi inşasına kısa süre içerisinde başlanacak. Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi üzerinde hizmet verecek tesis, toplam 2 bin 326 metrekare alana sahip olacak. Tesisin zemin katında fitness salonu ve üst katında ise basketbol salonu olacak. Tesis 300 gün içerisinde bitirilecek.

 

Foto Galeri:
08 Ağustos 2018 · 0 yorum
Yorum yapİleti:

Kurban Bayramınız Kutlu Olsun
VİDEO GALERİ
SONRAKİ VİDEO →
YAZARLAR
DUYURULAR
RÖPORTAJ
ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
EN ÇOK
OKUNANLAR
LİNKLER
SON
YORUMLAR
Copyright © 2011 - 2019
Sitemizdeki tüm haber, yazı ve resimlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.